Czyszczenie wykładzin i tapicerek

Czyszczenie wykładziny

Kawa, herbata, brudne buty, wyciek z klimatyzacji, jedzenie… mamy wieloletnie doświadczenie w utrzymaniu biur w czystości. Widzieliśmy już tysiące plam będących efektem wszelkich zbiegów okoliczności.

Takie wyzwania wymagają szerokiej gamy preparatów oraz specjalistycznego sprzętu.

Wykorzystujemy dedykowane odplamiacze do kawy, herbaty, tłuszczu i innych substancji, które powoduje plamy.

Czyszczenie wykładziny biurowej. Metoda ekstrakcyjna
Czyszczenie wykładziny biurowej metodą ekstrakcyjną. Cleneo Wrocław.

Odświeżanie wykładziny

Cykliczne odświeżanie wykładziny biurowej oraz tapicerki krzeseł jest niezwykle istotnym zabiegiem w procesie utrzymania czystości w biurze.
Wykładzina i tapicerka gromadzi w sobie kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia co nie pozostaje bez wpływu na jakość powietrza w biurze. Oczywiście znaczna część tych zanieczyszczeń jest usuwana podczas codziennego odkurzania, jednakże niewielka część pozostanie. I tak każdego dnia.

Dlatego bardzo ważne jest, aby okresowo odświeżyć wykładzinę. Nawet, gdy optycznie wydaje się czysta. W Cleneo używamy specjalistycznych odkurzaczy piorących – ekstraktorów, które z dużą siłą wysysają brud z tapicerki. Wcześniej jednak stosujemy odpowiedni preparat, który rozpuszcza bród i „odkleja” go od włókien tapicerki. Dopiero potem następuje płukanie. Pod ciśnieniem ekstraktor natryskuje kolejny detergent a ssawa odsysa cały płyn wraz z nieczystościami. Zbiornik, do którego trafia szybko zapełnia się brunatno-brązową, gęstszą od wody cieczą. To właśnie znajdowało się w – pozornie czystej – tapicerce krzesła konferencyjnego.


Czyszczenie tapicerki mebli

Nie tylko widoczne plamy na biurowych krzesłach stanowią o zabrudzeniu tapicerki. Bardzo często (niemal zawsze) używane przez rok krzesło biurowe, które wygląda na czyste, skrywa w sobie mnóstwo brudu. Brudne ręce i spodnie mają najczęstszy kontakt w tapicerką. Tłuszcz i inne zabrudzenia wnikają w materiał zewnętrzny dostając się do gąbki.

Prosty test z wypraniem tapicerki używanego – ale z pozoru czystego – krzesła pokazuje ile tkwiło w nim brudu.

Dlatego zawsze zachęcamy do okresowego czyszczenia tapicerki mebli biurowych.


Sprzęt, który wykorzystujemy

Taski procarpet 30

Taski procarpet 30 – nowoczesny automat ekstrakcyjny o szerokości roboczej 30 cm. Urządzenie dzięki swoim niewielkim gabarytom jest w stanie wjechać w wąskie przestrzenie między biurkami. Doskonale radzi sobie także na korytarzach. Duża siła turbiny ssącej usuwa z czyszczonej powierzchni większość wilgoci i skraca czas schnięcia wykładziny.

Taski procarpet 30
Santoemma powerful

Santoemma Powerful

Santoemma Powerful – potężny automat ekstrakcyjno-szorujący posiadający własny napęd i dwie mocne turbiny ssące. Doskonale sprawdza się na dużych powierzchniach. Urządzenie pierze, szczotkuje i suszy. Dołączana lanca ręczna pozwala wyczyścić wykładzinę w trudno dostępnych miejscach, np. pod biurkami.

Ashbys spot master

Ashbys spot master – niewielka maszyna o zadziwiających możliwościach. Doskonała do odplamiania wykładzin, ale także czyszczenia tapicerek. Dzięki wbudowanych grzałkom czyści powierzchnie przy pomocy gorącej wody podawanej pod dużym ciśnieniem.

Maszyna do odplamiania wykładzin biurowych
Ashbys Spotmaster

Taski Dry Foam System

Taski Dry Foam System – urządzenie wytwarzające suchą pianę. Rozprowadzana przy pomocy ręcznej szczotki bądź szorowarki doskonale zwalcza brud na wykładzinach i tapicerkach.

Dodatkowo korzystamy z ręcznych ekstraktorów piorących do bieżącego odplamiania i małych powierzchni.


Czyszczenie posadzek twardych

Także podłogi o twardej nawierzchni, takie jak:

Kafle, PCV, linoleum, polerowany beton, panele itp. powinny być regularnie doczyszczane. Codzienne mopowanie usuwa brud bieżący, ale pozostawia warstwę środka czyszczącego, który z czasem nawarstwia się wiążąc brud. Dlatego tak ważne jest, aby okresowo mechaniczne wyczyścić taką posadzkę. W przypadku powierzchni biurowych zwykła szorowarka będzie niepraktyczne. W Cleneo używamy automatów szorująco-zbierających. Urządzenia te w jednym przebiegu szorują na mokro posadzkę, odsysają brud w raz z wodą i suszą.


Jak czyścimy wykładziny?

Czyszczenie wykładziny przeprowadza się w kilku etapach. Polegają one na rozprowadzeniu środka rozpuszczającego brud na powierzchni a następnie wszorowania go do runa wykładziny. Kolejnym etapem jest wypłukanie wykładziny. Cały proces odbywa się przy pomocy nowoczesnego automatu czyszczącego. Jako środków czyszczących używamy najlepszych (według nas) preparatów na rynku. To środki doskonale usuwające zabrudzenia i jednocześnie zabezpieczające wykładziny.

Etapy prac:

  • Wyczesywanie wykładziny.
  • Odplamianie.
  • Czyszczenie wykładziny / odświeżanie wykładziny.
  • Odkurzanie.

Czas:

Czyszczenie wykładziny można przeprowadzić jedynie w dni wolne od pracy biura. Wykładzina powinna schnąc co najmniej przez 12 godzin.

Bezpieczeństwo:

Po naniesieniu na brudną wykładzinę środka piorącego jest ona płukana czystą wodą. Stosujemy automat, który bardzo skuteczne odsysa wodę pozostawiając wykładzinę jedynie lekko wilgotną. Producent zapewnia (a my to sprawdziliśmy w praktyce), że pozostała ilość wilgoci nie ma wpływu na bezpieczeństwo sprzętu elektronicznego.

Filmy z naszych prac

Podczas gruntownego prania wykładziny wypłukujemy z niej zabrudzenia, których podczas codziennego odkurzania nie udaje się usunąć. Wykładzina odzyskuje swoją barwę a większość plam zostaje stale usunięta bądź mocno blaknie. Runo wykładziny zostaje podniesione. Końcowy efekt zawsze zależy od stopnia zabrudzenia, jakości i rodzaju wykładziny. Jednakże zawsze po wyczyszczeniu wykładziny jakość powietrza w biurze ulega poprawie.

Filmy z naszych prac

To nie wszystko! Posiadamy ponad 20 tysięcy art. biurowych

Nasza hurtownia biuroserwis znajduje się pod adresem www.annis.pl. Znajdziecie tam wszystko, czego potrzeba w biurze. Od segregatorów, przez długopisy a na kopertach kończąc. Wystarczy zamówić a my przywieziemy.

Bez względu na to jak wspaniale i skutecznie działa Wasza firma, odwiedzający Wasze biuro goście mogą odnieść mylne wrażenie, jeżeli wokół nie będzie czysto i świeżo.

Tu wkracza Cleneo, eksperci od sprzątania biur

2022 Cleneo
RODO
Wykonanie: Pixanet