Firma sprzątająca biura – Wrocław

Nie będziemy pisać, jaką wspaniałą firmą sprzątającą jesteśmy. Nie napiszemy nawet, że jesteśmy najtańsi i najlepsi. Napiszemy, że nam zależy, że się staramy i że wiemy czego się od nas oczekuje.

Kiedyś pracowaliśmy w biurach. Mieliśmy własne biurko, na nim komputer, dokumenty ułożone według – znanego tylko nam – schematu, karteczki poprzylepiane w widocznych miejscach, które wspomagały naszą pamięć, no i kubek. Inny myśleli, że na biurku panuje bałagan, jednak dla nas był to uporządkowany chaos, który pomagał pracować szybciej i sprawniej.

Gdy rano przychodziliśmy do biura, na naszym biurku, niemal zawsze panował nowy ład: wszystkie dokumenty piętrzyły się na jednej stercie, karteczki się poodlepiały spadając pod biurko a kubka nie było. Stał w zlewozmywaku, nie zawsze czysty. Zresztą poziom higieny w całym biurze był daleki od oczekiwań. Jednak wbrew pozorom nie mieliśmy na to większego wpływu.

Wtedy biurem rządziła pani Alicja, zatrudniona na ćwierć etatu biurowa sprzątaczka. Na nic zdały się prośby i ustalenia. Zawsze obrażona, zawsze wiedząca lepiej i zawsze podążająca przez wszystkie pomieszczenia z jednym wiadrem, jednym płynem i – o zgrozo – jedną ścierką!

Intrygowało nas czy pani Alicja najpierw myje nasze biurka a potem sanitariaty, czy może odwrotnie. Zdania były podzielone.

Gdy postanowiliśmy założyć firmę świadczącą usługi sprzątania biur, już na wstępie wiedzieliśmy czego pracownikom biur potrzeba a co powoduje u nich białą gorączkę.

Nowe fartuszki serwisu sprzątającego Cleneo już czekają 🙂

Jeszcze przed otwarciem naszej firmy ruszyliśmy do naszych byłych pracodawców, wypytaliśmy naszych współpracowników, znajomych i znajomych naszych znajomych. Wśród nich byli prezesi, managerowie, sekretarki, informatycy, konsultanci – słowem niemal setka osób. Każdy opowiedział nam o swoich przygodach z biurowymi sprzątaczkami. Mówili o swoich oczekiwaniach i życzeniach.

Tak powstały zasady i warunki pracy na których do dziś opieramy nasze działania jako profesjonalna firma sprzątająca.

Opracowaliśmy unikatowy, ale banalnie prosty system komunikacji z każdym pracownikiem, dzięki temu personel sprzątający Cleneo zawsze wie, które biurko można posprzątać a które tego dnia należy omijać szerokim łukiem. Wiemy jak wyciągnąć kurz z plątaniny kabli nie rozłączając jednocześnie routera. Wiemy jak wyczyścić monitor nie topiąc klawiatury i w jaki sposób podlewać kwiaty, aby rano nie trzeba było chodzić po biurze w kaloszach.

To banalne sprawy a doświadczenie uczy, że często tak trudne to wyegzekwowania.

Założyliśmy Cleneo, aby w praca w biurach mogła koncentrować się na tym, co jest istotą firmy. W czystej i zdrowej atmosferze.

Chcemy, abyście zatrudniając nas zapomnieli o brudnej robocie 🙂

Cleneo Office Care – świadczymy usługi, które pozwolą Wam pracować w czystym, dobrze wyposażonym biurze.

Nie sprzątamy hal produkcyjnych, żłobków, szkół, przychodni, sklepów czy bloków mieszkalnych. Od ponad dziesięciu lat pracujemy jako firma sprzątająca biura, zatem zajmujemy się wyłącznie sprzątaniem biur i pomocą w ich utrzymaniu. To specyficzna branża, biura mają swoje potrzeby i przyzwyczajenia. Dlatego koncentrujemy się tylko na nich. To nasza specjalizacja.

Sam serwis sprzątający, który utrzymuje biuro w czystości to w dzisiejszych czasach za mało. Dlatego staramy się być prawą ręką każdego Office managera i elastycznie reagować na potrzeby biura.

Od ponad dekady nasi klienci mają z nami nieprzerwany kontakt, wspólnie ustalamy zmiany z harmonogramie czy zakresie usług. Dzwonią lub piszą gdy dział IT nie ma gdzie zutylizować palet albo tonie w kartonach po sprzęcie, które nie mieszczą się w kubłach. Kontaktują się z nami w sprawie utylizacji starych komputerów, monitorów czy baterii. Zlecają transport zakupów z Ikea albo zamawiają balony i chipsy na imprezę.

Dlatego dziś serwis porządkowy to jedna z wielu usług, które składają się na OFFICE CARE, kompleksowy pakiet dla biura.

Skoro już bywamy w Waszym biurze codziennie, to szkoda tego nie wykorzystać. Dzięki temu jedna, zaufana firma zewnętrzna może zając się nie tylko sprzątaniem. Tak zrodził się pomysł usług klasy Office Care.

Firma sprzątająca biura – zakres prac

Jako firma sprzątająca biura dziś zajmujemy się m.in.:

  • Sprzątaniem biur
  • Zakupami
  • Dostawą artykułów biurowych (mamy swoją hurtownię biuroserwis www.annis.pl)
  • Doborem i opieką nad roślinami
  • Transportem odpadów gabarytowych (meble, palety…)
  • Drukowaniem plakatów
  • Wycinaniem grafiki z folii samoprzylepnej
  • Opieką nad playroomem
2022 Cleneo
RODO
Wykonanie: Pixanet