Tak pracujemy

Dla Waszej wygody, dla Waszego bezpieczeństwa, ale także dla naszej wygody i bezpieczeństwo naszych pracowników spisaliśmy zasady, których się trzymamy. Dzięki nim łatwiej nam utrzymać wysoki poziom usług…

W Cleneo używamy kilkudziesięciu różnych środków czystości. Nie ograniczamy się do jednego producenta. Lata doświadczenia nauczyły nas, że każdy producent ma w swojej ofercie „perełki”. Preparaty lepsze, skuteczniejsze od innych. Dlatego nie ustajemy w staraniach, aby na bieżąco testować wszelkie nowości pojawiające się na rynku i dobierać najlepsze środki.

Tak działamy już ponad dekadę i owocem naszych testów jest lista preparatów, które spełniają nasze wymagania.

Dzięki temu wiemy, które preparaty najlepiej radzą sobie z porowatymi kaflami, które nie pozostawiają smug na panelach, czym doczyścić wywalcowania na drewnianym blacie biurka albo który płyn do szyb jest najbardziej skuteczny.

Co ciekawe, testujemy nie tylko preparaty dedykowane profesjonalistom, ale także te domowe. Niektóre z nich świetnie sobie radzą w przestrzeni biurowej.

Każdy używany przez nas preparat posiada niezbędne certyfikaty i zezwolenia. Dysponujemy także ich kartami charakterystyki. To bardzo ważne dokumenty, które określają m.in.:

  • Rodzaj substancji Producenta
  • Identyfikację zagrożeń (m.in. czy jest łatwopalny, trujący itp.)
  • Skład / informację o składnikach
  • Wykaz środków pierwszej pomocy w razie np. połknięcia
  • Postepowanie w przypadku pożaru
  • Informacje ekologiczne itp.

Wszystkie te dokumenty są przez cały czas dostępne dla naszych klientów.

Jedną ściereczką nie można umyć wszystkiego. Nie może służyć do czyszczenia toalety a chwilę później przetarcia biurka. Dlatego nasz personel sprzątający używa systemu kolorów. Kolory ścierek wyznaczają strefę biura, do której są przydzielone. Dzięki temu brud, a przede wszystkim zanieczyszczenia biologiczne nie są roznoszone po całym biurze podczas sprzątania.

Drugim powodem stosowania wielu ścierek jest rodzaj materiału z jakiego są zrobione. Na jednych powierzchniach sprawdza się mikrofibra, na innych bawełna, jeszcze inne wymagają materiału o zwiększonej twardości. Nasz personel doskonale o tym wie.

Wygląd i czystość toalety świadczy o poziomie higieny w całej firmie.

Toaleta i łazienka to pomieszczenia wymagające największej uwagi podczas sprzątania biura. Tymczasem pomieszczenia te bardzo często sprzątane są tylko dla efektów wizualnych (osady z kamienia, twardej wody, mydła czy kurzu). Jednak to, czego powinniśmy się pozbyć jest dla nas niewidoczne.

Nigdzie indziej w typowym biurze nie ma tylu zagrożeń biologicznych, często o bardzo wysokim zagrożeniu dla zdrowia człowieka (bakterii, grzybów i wirusów).

Dlatego „umycie” tych pomieszczeń za pomocą jednego, uniwersalnego środka niewiele pomoże.

W Cleneo opracowaliśmy system sprzątania toalet i łazienek. Dzięki niemu pomieszczenia te będą nie tylko czyste wizualnie, ale także zdezynfekowane – wolne od biozagrożeń.

Toaletę i łazienkę podzieliliśmy na strefy zanieczyszczeń.

Strefa 1 – największe zagrożenie

„Wiecie, że nawet 1% moczu oddawanego na stojąco do muszli przez mężczyznę w wyniku rozpryskiwania pozostaje na podłodze, pobliskiej ścianie czy desce klozetowej”

Muszle klozetowe i bidety wraz z wyposażeniem oraz ich najbliższe otoczenie (także ściana i podłoga), brodziki, kurki baterii, pojemniki na śmieci.

Strefa 2 – Duże zagrożenie

„Wiecie, że niemal 40% osób po skorzystaniu z toalety nie myje rąk. Pierwszymi przedmiotami, po desce klozetowej, które dotyka jest klamka i wyłącznik światła.”

Klamki, włączniki światła, dozowniki mydła i papieru, wewnętrzne powierzchnie kabiny prysznicowej, zasłona prysznicowa, podłoga

Strefa 3 – Średnie zagrożenie

ściany, lustra, szyby, zewnętrzne elementy kabiny prysznicowej.

Strefa 4 – mniejsze zagrożenie

sufit, blaty szafek i pozostałe powierzchnie.

Nawet najwspanialszy środek czyszczący nie da rady wyczyścić i odkazić wszystkich tych stref. Każda z nich wymaga odpowiednich preparatów. Część z nich to preparaty kwaśne, inne są alkaiczne a jeszcze inne mają odczyn neutralny. Jedne nadają się do czyszczenia wnętrz toalet, inne do brodzików, jeszcze inne do zasłon prysznicowych, desek sedesowych czy koszy na śmieci.

Środki, które stosujemy usuwają glony (w tym pleśnie), grzyby, bakterie, wirusy, kamień, rdzę i wszelkiego rodzaju osady. Dezynfekują oczyszczane powierzchnie i zabezpieczają na przyszłość.

W razie potrzeby korzystamy także z pary wodnej. Jej temperatura i ciśnienie często okazują się niezastąpione w walce o czysta i świeża toaletę i łazienkę.

Staramy się, aby dla Państwa wygody usługi w biurze wykonywała zawsze ta sama osoba, choć w dzisiejszych czasach trzeba liczyć się z rotacją wśród pracowników. Aby nie wpływała ona na jakość naszych usług prowadzimy ciągłą kontrolę jakości naszej pracy.

W razie najmniejszego problemu pozostajemy do Państwa dyspozycji. Jesteśmy dostępni cały czas przez telefon i e-mail. Chętnie wysłuchamy Państwa uwag, pytań oraz omówimy wszelkie wątpliwości.

Wszyscy nasi pracownicy posiadają odpowiednie ubrania robocze zapewniające im bezpieczeństwo podczas wykonywania usług w Państwa firmie.

Ich obowiązkiem jest używanie rękawic ochronnych a w niektórych przypadkach także ochronnych okularów i masek.

Dla państwa bezpieczeństwa i wygody każdy pracownik Cleneo posiada firmową wizualizację w postaci logo Cleneo umieszczonego w widocznym miejscu.

Jak działa typowa miotła? Zgarnia nieczystości niezwiązane trwale powierzchnią. Jednak część tych najlżejszych zabrudzeń, jak choćby kurz wzbija się w powietrze. Znaczna ich część ponownie osiada na już pozamiataną powierzchnię. Część dostaje się do naszego nosa i płuc.

Dlatego personel sprzątający Cleneo do zamiatania powierzchni używa odkurzaczy lub nowoczesnych dust mopów, które skutecznie zbierają brud nie wzbijając go w powietrze, nie powodując pylenia. Miotła używana jest sporadycznie w trudno dostępnych zakątkach mieszkania oraz części gospodarczej (garaż itp.).

Bez względu na to jak wspaniale i skutecznie działa Wasza firma, odwiedzający Wasze biuro goście mogą odnieść mylne wrażenie, jeżeli wokół nie będzie czysto i świeżo.

Tu wkracza Cleneo, eksperci od sprzątania biur

2022 Cleneo
RODO
Wykonanie: Pixanet